ویژگی ها در بازاریابی ویروسی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان

ویژگی ها در بازاریابی ویروسی


ویژگی ها در بازاریابی ویروسی

جذابیت ، کاربردی بودن ویژگی محصول و برانگیختن احساسات و سایر ویژگی ها در بازاریابی ویروسی را بدانید و به آن فکر کنید

1-تشنه جذابیت

آیا شما هم کلیپ خورد کردن خودرو را دیده اید؟ کلیپی که تعداد بینندگانش بسیار بود. و بارها در شبکه های اجتمایی به نمایش گذاشته شد. 

کلید منحصر به فرد شدن این است بفهمید چه چیزی محصول شما را جذاب کنید از خلاقیت هایتان استفاده کنید و راه ذهن مردم را پیدا کنید 

آیا محصولتان میتواند کاری کند که هر کس باورش نشود؟ آیا ایده یا مساله ای که در نظرتان است قابلیت این را دارد که از تصور مردم فراتر برود و کاری شگفت انگیز انجام دهد؟

یکی از راه هایی که میتوان با آن حواس مردم را جلب کنید و شگفت زده شان کنید این است که الگوها و انتظارهای قبلی شان را بشکنید و یک چیز تازه را به انها معرفی کنید.

2-کاربردی بودن

همیشه قرار نیست هیجانات و جذابیت های بسری باعث مسری شدن یک پدیده شود بلکه خیلی وقتها میتوان با کاربردی کردن خدمات در قالب های گوناگون به سرعت به یک پدیده محبوب تبدیل شد. اطلاعات مفید و کاربردی مهم هستند و مردم اطلاعات کاربردیشان را برای کمک به هم به اشتراک میگذارند مثلا به دوستانشان یاد میدهند با انجام دادن فلان کار میتوانند در زمان صرفه جویی کنند. 

3-تمرکز بر قلب

چگونه میتوان تبلیغی ایجاد کنیم که در دل مردم جای گیرد؟ 

4-حیرت انگیز

به گفته روانشناسان حیرت ترکیبی است از بهت ، شگفتی و احترام

این حس وقتی به وجود میاید که وقتی شخص یک چیز خیلی مهم میفهمد  زیبایی شگفت اوری میبیند یا تعاریف و قدرتی را کشف میکند به قول انیشتین زیباترین حسی که میتوانیم تجربه کنیم رازگونگی است که فقط در داستان هنر و علم راستین است کسی که با چنین احساسی بیگانه است از نظر من مرده است. همین حس حیرت زدگی است .

5-جایگاه سازی

شاید فکر میکنید که در چهار ویژگی قبلی همه رازها را یافته اید و میتوانید یک ویروس محبوبی درست کنید. اما بیایید جور دیگری به موضوع نگاه کنیم چرا خیلی از کمپین ها بعد از یک هم همه اولیه علارقم جذابیت و حتی کاربردی بودنشان از بین میرود؟ چرا دیگر حرفی از انها زده نمی شود؟

6-قهرمانی

داستان سرایی یک هنر ذاتی است و نیاز نیست تا همه رمان نویس باشند بلکه به راحتی میتوانند یک رویداد را تبدیل به یک داستان کنند حال چگونه میتوانیم در داستان مردم جای داشته باشیم؟

 



تاریخ : 1397/10/21
نویسنده : تیم پداس



  امتیاز 5.00 از 5 توسط 1 نفر
تعداد بازدید: 96

مطالب پیشنهادی