شهر لیون فرانسه

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان

شهر لیون فرانسه


شهر لیون فرانسه

لیون فرانسه ، شهر نور، شهر ابریشم، پایتخت آلپ و پایتخت آشپزی فرانسه است.

 لیون بین دو تپه و دو رود محصور است، از نمای زیبای شهر از فراز تپه ها تا دوچرخه سواری و پیاده روی اطراف دو رود و شام خوردن در رستورانهای اطراف یا کشتیهای توریستی وسط رودخانه ها، جذابیت لیون را چند برابر میکندگردش در لیون را میتوان از تپه ی فورویر آغاز کرد. از کنار کلیسای نوتردام فورویر، جایی که تمام شهر زیر پای شماست و کوههای سفید معروف فرانسه هم، ا گر هوا صاف باشد در دوردستها دیده میشوند.

همه ی اینها به اضافه ی پارکهای سبز، رودخانه های زیبا با حاشیه هایشان و مرکز شهر باستانی، کافیست تا لیون به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته شود.

شهر لیون Lyon لیون، شهر نور، شهر ابریشم، پایتخت آلپ و پایتخت آشپزی فرانسه است. لیون شهری زنده است با موزه های هنر و نقاشی بینظیر، شبهای پر جنب وجوش، مراکز خرید بزرگ و دانشگاههایی که دانشجوها را از سرتاسر دنیا به ضیافت شهر دعوت کرده اند.

مرکز باستانی شهر لیون، قدیمی و پر اصالت است و از محبوبترین مکانهای توریستی؛ منطقهای نارنجی با ساختمانهای قدیمی یک قواره و کوچه های باریک و ترابوله ها. بهترین کار این است که نقشه را کنار بگذارید و بی هدف در کوچه های شهر قدم بزنید و بین راه، در کافه ها و رستورانهای دنج منطقه استراحت کنید. روح حاکم بر لیون قدیم بی نظیر و دوست داشتنی است. شهر قدیمی با استفاده از نام سه کلیسای معروف آن، به سه منطقه تقسیم میشود؛ به سه برهه ی زمانی؛ به سه بخش از تاریخ: سن جان، سن پل و سن جور جکلیسای گوتیک و معروف سن جان و موزه ی مینیاتور در منطقه سن جان؛ کلیسای بلند سن پل، معبد زیبای دو شانژ، موزه ی تاریخ لیون و موزه ی خیمه شببازی در منطقهی سن پل؛ و کلیسای نئوگوتیک ِ سن جور ج و معماری زیبای آن منطقه، از آثاری هستند که در حین گردش در شهر قدیم میبینیدلیون شهر بزرگی است با مجموعهای از تمام دیدنیهای اروپایی: کلیساها، پارکها، کوچه ها و موزه ها. موزه های هنرهای زیبای لیون از سری باید دیدهای لیون است.

از میدان فورویر میتوان نمای بینظیر شهر را به خاطر سپرد و بعد از آن، به تک تک آثاری که از بالا دیده میشود سر زد. بر ج فلزی مخابراتی فورویر در بالای تپه، مشخصه و نماد لیون است؛ کپی ِ کوچکی است از ایفل که از بیشتر جاهای شهر دیده میشود. قبل از این که از تپه پایین بیایید، تئاتر رومیاش را هم ببینید! آمفی تئاتر باستانی، از قدیمیترین آثار لیون است و با وجود ویرانی بعضی از قسمتهایش، هنوز هم میزبان بسیاری از فستیوالها و کنسرتهای شهر است. لیون شهر ابریشم و ابریشم بافیاست.

تپه ی کروا روس، مرکز ابریشم بافی لیون است که به خاطر کوچه های باریکاش که ترابوله نامیده میشوند، معروف است. تپه نوردی و قدم زدن در ترابوله ها که از وسط ساختمانها رد میشوند و مردم را به آنسوی رودخانه و بازارهای ابریشم میرسانند، بسیار رویایی و چشم نواز است

فضای سبز اطراف موزه در تابستان پر است از توریستها و محلیهایی که برای پیکنیک آمدهاند و نقاشیهای داخل موزه هم کارهای منحصر به فردی از ماتیس، سزان، پیکاسو، مونه، گوگن و دیگر نقاشان معروف است. موزهی اشیای باستانی گالو-رومان، موزهی هنر آفریقایی و مرکز هنر معاصر السوکریر نیز از دیگر گنجینه های این شهر هستند. ِلکور با نشان چر خ و فلک و مجسمهی لویی چهاردهم در وسطش، از ِ میدان ب بزرگترین میدانهای اروپا و از مهمترین دیدنیهای لیون به شمار میرود. مجسمهی شازدهکوچولوی معروف و خالقش ِ ، سنت ا گزوپری لیونی در دیگر گوشهی میدان، لیون را دوستداشتنی تر کرده است. لیون شهر تنوع است؛ از بناهای باستانی گرفته تا آثار دورهی رنسانس و از آثار قرن ١٧ تا ١٩ گرفته تا آسمان خراش ٤٢ طبقهای مدرن را برای عرضهکردن دارد.

خیابان ریپابلیک و خیابانهای موازی آن در مرکز شهر، خیابانهای زنده و پر هایوهوی شهر هستند مملو از مغازه و از بهترین خیابانهای شهر برای خریدلیون شهر غذاهای لذیذ و پایتخت آشپزی فرانسه است و غذاخوردن در رستوران، حتی برای اهالی شهر هم لذت دارد. رستورانهای سنتی و دنج لیون، معروف به بوشون، با غذاهای لذیذ و خوشمزه شان شناخته میشوند. غذاهای بوشونها ً سوسیس مخصوص، سوپ و پرسهای مختلف از نان و پنیرهای بینظیر معموال فرانسوی و ماهی است. 

پارک َ ِ له د کنگره، سرطالیی )پارک دو ال تت دور( در مرکز شهر و آمفی تئاتر بزرگ و جدید پ از زیبایی های دیدنی ِ لیون هستند. در کنار جاذبه های توریستی شهر، خرید نیز جایگاه ویژهای در لیون دارد. مرکز خرید ال پار دیو از بزرگترین مرا کز خرید اروپاست.

 تاریخ : 1397/12/02
نویسنده : تیم پداس
تعداد بازدید: 233

مطالب پیشنهادی