ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان

ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه


ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه

ذهن انسان دو لایه دارد: لایه بیرونی خودآگاه و لایه درونی ناخودآگاه. این ضمیرها بخشی از ذهن هر انسانی هستند، چه مرد و چه زن.

ذهن انسان دو لایه دارد: لایه بیرونی خودآگاه و لایه درونی ناخودآگاه. این ضمیرها بخشی از ذهن هر انسانی هستند، چه مرد و چه زن.

 

 

ضمیر خودآگاه

ضمیر خودآگاه بخشی از ذهن است که مسئولیت استدلال و منطق را بر عهده دارد. اگر از شما در مورد جمع یک به علاوه ی یک پرسیده شود، این ضمیر خودآگاه است که جواب این پرسش را می دهد.

ضمیر خودآگاه همه ی کارهایی را که از قصد انجام می دهید نیز کنترل می کند؛ کارهایی که در حالت هوشیاری تصمیم به انجام آن می گیرید. ضمیر خودآگاه عملکردهای ارادی را کنترل می‌کند.

برای مثال من می‌توانم آگاهانه بازوی خودم را بالا و پایین ببرم. من می‌توانم به این‌طرف و آن‌طرف راه بروم. این‌ها اقدامات آگاهانه هستند.

ضمير خودآگاه، پست فرماندهي وجود، در واقع همان بخش از انسان است که به من آدمي‌اطلاق مي‌شود.

 

ضمیرناخودآگاه(کودک درون،غول درون،خدای درون)

ضمیرناخودآگاه، همه تجارب زندگی شما، خاطرات، باورها، مهارتها و چیزهایی که دیده اید را در بر دارد. همچنین کنترل بسیاری از عملکردهای ناخودآگاه بدن شما مانند تنفس، ضربان قلب، هضم، کنترل دما و غیره که از محدوده آگاهی شما خارج است نیز به ضمیرناخودآگاه شما باز میگردد.بخشی از ذهن که مسئولیت همه کارهای بدون فکر و آگاهی شما را  بر عهده دارد. باورهاي انسان را مي‌سازد، شخصيت و اعتماد به نفس و هويت آدمي‌را شکل مي‌دهد و روحيه فرد را مي‌سازد. سلامت و بيماري انسان نيز به عملکرد او بستگي دارد.

برای مثال فردی را تصور کنید که میخواهد رانندگی کردن را یاد بگیرد. در آغاز نمیتواند همزمان با رانندگی با شخص دیگری هم صحبت کند. او درگیر ترمز و دنده و چند کار همزمان با هم است. چرا که او هنوز دارد از ضمیر خودآگاهش جهت رانندگی استفاده میکند. چند هفته بعد رانندگی برای آن فرد مثل یک عادت طبیعی میشود. میتواند اتوماتیک و بدون نیاز به فکر کردن رانندگی کند. حتی میتواند هنگام رانندگی با کنار دستی خود هم حرف بزند.این بدین دلیل اتفاق می افتد که عادت رانندگی به ضمیر ناخودآگاه منتقل شده و بنابراین ضمیر خودآگاه هم آزاد گشته است. بنابراین شخص میتواند از ضمیر خودآگاهش برای حرف زدن و چنین کارهایی استفاده کند.

بخش ناخودآگاه، کنترل کننده احساسات نیز هست. اگر بعضی اوقات بدون اینکه بدانید چرا، حس بدی دارید، این کار را ضمیر ناخودآگاهتان انجام داده است.

شعور انسان را تشبیه می‌کنند به قطعه یخ شناور در آب که حدود نُه دهم آن زیر آب است و یک دهم آن روی آب، ضمیر آگاه انسان آن خرد و دانش معمول انسان است، مثل آن مقدار یخی که از آب بیرون است و ضمیر پنهان انسان که همان نیت و باطن انسان است، مثل آن مقدار یخی است که در آب پنهان است و قسمت عمده شخصیت انسان را همان ضمیر پنهان انسان تشکیل می‌دهد.

 

 

 

یک نکته‌ی مهم این است که ضمیر خودآگاه در یک‌زمان تنها یک کار را می‌تواند انجام دهد و نمی‌تواند هم‌زمان دو کار را انجام دهد. ممکن است کسی بحث کند که هم‌زمان می‌تواند مطالعه کند و تلویزیون ببیند. اگر شما واقعاً از کاری که در یک‌ لحظه انجام می‌دهید آگاه شوید، خواهید دید که شما یا در حال مطالعه هستید یا در حال تماشای تلویزیون. زمانی که شما فکر می‌کنید هم‌زمان دارید هر دو کار را انجام می‌دهید در حقیقت دارید سریعاً بین این دو کار تغییر حالت می‌دهید.

 

ضمیرناخودآگاه در قرآن

قرآن کریم می فرماید: «و ان تجهر بالقول فانّه یعلم السّرّ و أخفی». اگر گفته آشکاری بگویی او به اسرار و آنچه پنهان می شود آگاه است.(1)

از معصومان(ع) این چنین در تفسیر این آیه شریفه آمده است: «السّرّ ما اخفیته فی نفسک و أخفی ما خطر ببالک ثمّ أنسیته». «سرّ»، چیزی است که در نفس خود پوشیده می داری و «اخفی»، موضوعی است که به ذهنت آمده سپس آن را به فراموشی سپرده ای.(2)

شاید مقصود آیه، اشاره به همین دو گونه امور پنهانی روان بشری باشد که در روانشناسی جدید معروف است.

مکنونات ضمیر باطن، در صورتی که در نفس، نهادینه و راسخ شوند به طور خودکار عمل می کنند و آنچنان قدرتی می یابند که تمامی افکار و احساسات بشر را تحت شعاع خویش می گیرند، تا جایی که نیروی اراده نیز از تأثیرات آن بر کنار نمی ماند.

در قرآن با توجه به  آيه 31 سوره بقره و آيه 53 سوره اسرا درمیابیم ،  ضمير ناخودآگاه انسان همه کلمات را به دقت خارق العاده اي شناخته و به محض شنيدن يک واژه معني دار ، چه مثبت و چه منفي ، آن را مورد تجريه و تحليل قرار داده و با تکرار مکرر ، آن را بزرگ مي کند و ما   تازه به اين موضوع و حقيقت رسيده ايم که دين چه گفته ؟ و منظور از آيات الهي چيست ؟ و اينکه چرا در اسلام تاکيد بر تکرار اذکار گشته ؟ براي مثال چرا در روز دوشنبه 100 بار يا قاضي الحاجات مي گوييم ؟

 

باورها(برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه)

تمام اطلاعات براي هميشه در ضمير ناخودآگاه به صورت فايل‌ها و پرونده‌هايي جداگانه بايگاني مي‌شود و در عين حال اين اطلاعات به وسيله اين کامپيوتر پردازش مي‌شود. حاصل اين پردازش يک خروجي خواهد بود که يا سبب ساختن نظام باورها و شخصيت انسان مي‌شود و يا اينکه اين خروجي بر روحيه و فيزيولوژي بدن انسان تأثير مي‌گذارد و يا اينکه در دنياي بيرون از انسان اثري را براي او پديد مي‌آورد. انسان مي‌تواند با کنترل کردن ورودي‌هاي ضمير ناخودآگاه، دستاوردهاي زندگي خود را کنترل کند.

به طور خلاصه ضمیر ناخودآگاه برمبناى اطلاعات وردی پردازش مى کند و حاصل این پردازش چیست؟

تولید رفتار

تولید باور(برنامه ریزی)

پس از این به بعد مراقب اطلاعات ورودى ذهن تان باشید.

ضمیر خودآگاه بعنوان نگهبان مغز نیز شناخته میشود. اگر کسی سعی کند که شما را با باور جدیدی آشنا کند که با باورهای قبلی تعارض دارد،این بخش با آن مخالفت خواهد کرد. مثال دیگر اینکه اگر کسی سعی کند شما را نقد یا نکوهش کند نیز این بخش،آنرا فیلتر خواهد کرد و در برابر آن جبهه خواهد گرفت.

راه صحیح برای تغییر یک باور(که ریشه در ضمیرناخوداگاه دارد) این است که اول ضمیر خودآگاه را، که مانند نگهبان مغز میماند  قانع کنید که باور جدید را قبول کند و جایگزین باور قدیمی نماید.چگونه؟؟؟؟

تغییر باور (برنامه‌ريزي) و کنترل ضمير ناخودآگاه

1. اصل خود هوشياري

انسان بايد در هر لحظه مراقب خود باشد و بداند که ضمير ناخودآگاه چه سيگنالي را از طريق حواس پنجگانه و يا فکر دريافت مي‌کند. بهترين راه برنامه‌ريزي و کنترل ضمير ناخودآگاه، توجه لحظه به لحظه انسان نسبت به خود است. او به طور مرتب به خود بگويد که من با اجراي اصول تکنولوژي فکر تبديل به انسان زيباي ديگري شده‌ام. شما خود خالق سرنوشت خود هستيد و زندگي و سرنوشت شما با باورها و انديشه‌هاي شما شکل مي‌گيرد و به دست شما خلق مي‌شود.

2. اصل استفاده از قدرت سوال

هر سوالي که انسان از خود مي‌کند، بازتاب خاصي در روحيه و فکر او ايجاد مي‌کند. وقتي کسي از خود سوال مي‌کند «چگونه است که من خوشبختم؟» نفس اين سوال روحيه‌اش را شاد مي‌کند و به او اين را القا مي‌کند که: «آري، من خوشبختم.» و اين تاثير بسيار مهم هر سوالي است که انسان از خود مي‌کند. بايد بدانيد که کيفيت زندگي شما را نوع سوالاتي تعيين مي‌کند که از خود مي‌پرسيد. براي مثال به‌جاي سوال «چرا شرايط اين‌گونه است؟» بهتر است سوال کنيد «چگونه مي‌توانم شرايط را زيباتر کنم؟»

3. اصل استفاده از قدرت تمرکز

انسان در هر لحظه به هر آنچه تمرکز کند، بازتاب آن را در روحيه و فکر خود حس مي‌کند. براي مثال تمرکز روي يک گل در انسان، روحيه شاد و فکر مثبت ايجاد مي‌کند. تمرکز روي خاطرات بد گذشته، انسان را افسرده مي‌کند. تمرکز روي خاطرات زيباي گذشته و يا خيال‌پردازي‌هاي زيباي آينده، اثر عميق و مطلوب و مثبت در زندگي دارد. انساني که به‌طور مرتب روي بدبختي‌ها و زشتي‌هاي زندگي متمرکز مي‌شود، زندگي‌اش به قهقرا مي‌رود. کسي که به‌طور مرتب به زيبايي‌هاي زندگي و نقاط اميدبخش تمرکز مي‌کند، زندگي‌اش قرين سعادت و موفقيت مي‌شود و اين خاصيت تمرکز است.

4. تکرار جملات تاکيدي و تصديقي مثبت

از جملات تاکيدي مثبت به گونه‌اي که ويژگي خوب شما را تصوير کند، استفاده کنيد. نمونه جملات: «در وجود من عظمت و بزرگي نهفته است. من ايده‌هاي بزرگي را در سر دارم و آنها را به واقعيت تبديل مي‌کنم. من هر روز سالم‌تر و تندرست‌تر هستم. من يک برنده بزرگ هستم. چقدر دنياي من قشنگ و زيبا شده است. چقدر من هر روز خوشبخت‌تر و سعادتمندتر مي‌شوم. من همواره در هر کاري موفق و پيروز مي‌شوم. خداي رحمان مرا بسيار دوست دارد و در همه امور زندگي‌ام مرا کمک مي‌کند. ثروت و معنويت به سوي من همواره روان است و من هرچه بخواهم، خلق مي‌کنم. سراسر وجودم غرق در انرژي و شادي است. من همواره منتظر اتفاقات خوب در زندگي‌ام هستم. من به خود افتخار مي‌کنم. همواره از وجود و چهره من شادي و انرژي و عشق ساطع مي‌شود. من تا آخر عمر به سلامت زندگي مي‌کنم. هرچه بيشتر مي‌بخشم، بيشتر مي‌ستانم و احساس شادماني مي‌کنم. من با اقتدار زندگي‌ام را آن‌گونه که مي‌خواهم، طراحي مي‌کنم. من انساني مقتدر، خلاق و دوست داشتني هستم. من سزاوار بهترين‌ها هستم. در هر لحظه به دليل همه نعمت‌ها و موهبت‌هايي که خداوند به من داده ، او را شکر مي‌گويم. من در کمال آرامش به سر مي‌برم و همواره روحيه‌اي شاد و چهره‌اي خندان دارم. خداوند مرا آزاد آفريده است و من محکوم به هيچ سرنوشت از پيش تعيين شده‌اي نيستم.» به جاي جملات تاکيدي مثبت، از کلمات و عبارات تاکيدي مثبت هم مي‌توان استفاده کرد. مانند: آرامش، زيبايي، معنويت، ثروت، حال خوش، آب روان، زندگي زيبا، ثروت فراوان، سلامت، امنيت، خوشبختي و سعادت.

5. تصويرسازي ذهني

هنگامي‌که شما تصويري در ذهن خود خلق مي‌کنيد، عين اين تصوير روي ضمير ناخودآگاه اسکن شده وارد مي‌شود و بر ضمير ناخودآگاه شما تاثير مي‌گذارد. اين تصويرپردازش مي‌شود و ضمير ناخودآگاه مفهوم آن تصوير را مي‌تواند در دنياي واقعي زندگي شما عينيت ببخشد. تصويرسازي ذهني يکي از بهترين شيوه‌هاي برنامه‌ريزي و هدايت ضمير ناخودآگاه است. ثروتمندترين و موفق‌ترين انسان‌ها کساني هستند که بيشتر و بهتر از بقيه توانسته‌اند در ذهن خود خيال‌پروري مثبت بکنند. تخيل، فکر، اميد، آرزو، خواسته، اشتياق سوزان به‌علاوه ايمان به موفقيت و اقدام مساوي است با رسيدن به هدف. با موفقيت تخيل را به فکر تبديل کنيد. فکر را به مرحله آرزو برسانيد. براي آرزوي خود اميد ايجاد کنيد. اميدواري را به خواسته خود تبديل کنيد. خواسته را با دنيايي از هيجان و اشتياق به اشتياق سوزان برسانيد. اشتياق سوزان به همراه ايمان به موفقيت آنجا که در کنار اقدام قرار مي‌گيرد، به طور قطع حاصل‌ آن رسيدن به هدف و موفقيت است. وقتي شما مثبت فکر مي‌کنيد، به تصوير زيبا نگاه مي‌کنيد، به موسيقي شاد گوش مي‌کنيد و... سيگنال‌هاي مثبت وارد سيستم ضمير ناخودآگاه شما مي‌شود. هم باور عالي در نظام باور شما مي‌سازد و هم اثرخوبي در وجود شما و دنياي خارج شما مي‌گذارد. بازتاب اين زيبايي به شما برمي‌گردد. دعاکردن و توسل و توکل ، اعمالي است که هم در انسان احساس روحاني ايجاد مي‌کند، هم بهترين اثر بر ضمير ناخودآگاه و باور ايجاد مي‌کند. هنگامي‌ که خدا را براي خواسته‌اي صدا زدي، اين‌گونه بايد باور داشته باشي که آنچه را از خدا خواستي، در پشت در است و تو مي‌تواني آن را برداري. ايمان به خدا، احساس خوب، مثبت انديشي، ايمان به توانايي‌هاي خود، اميد به موفقيت، عزم و اراده عالي، روحيه خوب و با نشاط، حالاتي از اين قبيل هستند که شدت جريان و قدرت سيگنال‌هاي ورودي به ضمير ناخودآگاه را افزايش مي‌دهند و در نتيجه انسان را سريع‌تر به مراتب موفقيت مي‌رسانند.

6.استفاده از سابلیمینال یا پیام های پنهان: که روش میانبر و راحت تری است برای ارسال پنهانی خواسته های جدید به ضمیرناخوداگاه. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش فوق العاده حتما این مقاله رو بخونید.

7.به کمک روشهای علم nlp

8.هیپنوتیزم: به کمک هیپنوتیزم ضمیرخودآگاه را از سر راه برمی داریم و به ضمیرناخودآگاه وارد می شویم و هرچه را که می خواهیم به ضمیرناخوداگاه القا می کنیم.

 

هرچه در ضمیر ناخودآگاه شما حک شده روزی در زندگی تان بازتاب و نمود پیدا می کند و این یک حقیقت انکار نشدنی است. چون هر چیزی را که شخص در ذهن خود به عنوان حقیقت می پذیرد، بر اساس قانون جذب در شرایط و رویدادهای به خصوص امکان تجلی پیدا می کند و برای تحقق یافتن این موضوع باید از رفتار و احساسات هماهنگی برخوردار بود.

 می شود گفت ضمیر ناخودآگاه باعث همه خوشبختی ها، آرامش ها، موفقیت ها، رسیدن ها و همچنین باعث همه بدبختی ها، استرس ها، ناموفقیت ها و نرسیدن هاست. عجب موجود قدرتمندی است نه؟!

 

ویژگی های ضمیرخودآگاه و ناخودآگاه

  1. ضمیرخودآگاه با عقل و منطق کار می کنه. اما ضمیر ناخودآگاه منطقی نیست و ذهن احساسی است. ضمیر ناخودآگاه منبع عشق، کینه، دل‌تنگی، ترس، شادی، شوق و … است. وقتی می‌گویید احساس می‌کنم منبع صحبت ضمیر ناخودآگاه است.
  2. ضمیر خودآگاه دارای اراده است و ضمیر ناخودآگاه دارای قدرت. وقتی ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه باهم هماهنگ باشند، شما اراده‌ی قدرتمندی دارید. شما تک ذهنه می‌شوید. اما وقتی این دو در تضاد باشند اراده سست می‌شود و به‌اصطلاح شما دو ذهنه می‌شوید.مثلا کسی که می خواهد یک عملی مثل اعتیاد را ترک کند، همه بهش میگن یکم اراده قوی کنی می تونی ترک کنی. ما همه چیزو از اراده می خوایم. اما چرا وقتی به عمل می رسیم قدرت اجرامون کم میشه و نمی تونیم ترک کنیم.یا بعضی افرادی که همش منم منم میکنند وقتی به پای عمل می رسند نمی تونند کاری انجام برهند.چرا؟؟؟ چون ما فقط ضمیرخوداگاه رو در نظر میگیریم .فقط می خوایم که به خواسته مون برسیمو اما باید ضمیرناخوداگاه رو هم طبق خواسته جدید برنامه ریزی کنیم.
  3. ضمیر ناخودآگاه قدرتمند فرق بین واقعیت و خیال را نمیداند. مثال : شاید برای شما یا آشنایان شما اتفاق افتاده که در یک سینمای سه بعدی نشسته و در حال تماشای فیلمی سه بعدی هستید .  با آگاهی کامل میدانید که این فقط یک تصویر بی خطر است و واقعیت ندارد . ولی همین که چیزی در فیلم به سمت شما پرتاب میشود یا موجودی به شما حمله میکند  ناخودآگاه سرتان را به عقب میکشید چرا چنین اتفاقی می افتد
  4. ضمیر ناخودآگاه انسان استراحت و خواب سرش نمی شود و همیشه با چشم باز مراقب است و دمی از فعالیت باز نمی ایستد. بنابراین بهتر است قبل از خواب سفارش های لازم را به آن کنید تا وظایف خود را به خوبی انجام دهید، سپس در نهایت شگفتی متوجه می شوید
  5. ضمیر ناخودآگاه با کسی به بحث و جدل نمی پردازد و مانند یک کودک هرچه را که به آن بگویید می پذیرد و آن را به صورت یک حکم قاطعانه در خود ضبط می کند. به این خاطر که انسان ها تا پایان عمر حتی لحظه ای از فکر کردن و حک کردن افکار خود بر صفحه ضمیر خود غافل نمی شود و همین افکار است که به صورت تجربه ها در می آیند. چون انسان موجودی است که حتی لحظه ای از تفکر باز نمی ایستد.

حس ترس و ناراحتی در هنگام انجام یک کار جدید یا متفاوت، نشانه فعال شدن ضمیر ناخودآگاه می باشد. ضمیر ناخودآگاه شما واکنش هایی را طبق الگوهای رفتاری تثبیت شده در آن، بروز می دهد.

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

خوب تا اینجا با مفهوم ضمیرناخودآگاه و خودآگاه آشنا شدیم حالا ببینیم رابطه ضمیرناخوداگاه با علم ایموشن کد چیه؟؟

ضمیرناخودآگاه بواسطه اینکه جعبه سیاه وجود ماست تمامی اتفاقاتی که از دوران کودکی تا الان برامون اتفاق افتاده و احساساتی که در وجودمون گیرافتاده رو ثبت و ضبط کرده یعنی الان می دونه دقیقا من چندتا احساس گیرافتاده  دارم که مثلا باعث فقر و نداری یا فلان بیماری شده ، حتی می دونه در چند سالگی این احساس در وجودمون گیرافتاده....
به خاطر همین میگن زمان مرگ و احتضار تمام صحنه های زندگیمون در یک آن جلوی چشممون رد میشه که چکار کردیم و کجا رفتیم و....اینها در کجا ثبت شده بود که چیزی از قلم نیفتاده؟؟؟در ضمیرناخودآگاه

ریشه و اساس علم ایموشن کد این هست که با ضمیرناخودآگاه ارتباط برقرار می کنیم و از ضمیرناخوذآگاه هر سوالی که داریم می پرسیم که مثلا آیا بیماری، مشکلات ارتباطی، عدم کسب درآمد و هرچیزی که باعث ایجاد مشکل شده بخاطر احساسات گیرافتاده است؟؟؟؟؟یا اصلا دلیل چیست؟؟؟؟

این مسیله رو من و شما که در سطح خودآگاه هستیم نمی دونیم ولی ضمیر ناخوداگاه می دونه. می دونه که علت و پایه مشکلات ما چیست؟می دونه چه اتفاقی در چه سنی بواسطه چه کسی برامون افتاده.

چکیده: به کمک علم جدید ایموشن کد با ضمیرناخودآگاه خود ارتباط برقرار می کنیم و احساسات گیرافتاده ای که در طی سالها در وجودمون گیر افتادن و باعث ایجاد مشکلات شدند رو شناسایی می کنیم و رهاسازی می کنیم. بیش از نود درصد از مشکلات ما بخاطر احساسات گیرافتاده ای است که در وجودمون گیرافتاده، که با رهاسازی این احساسات ریشه مشکلات  از بین میره.وقتی ریشه رو.از بین ببریم پس مشکل و بیماری هم خودبخود از بین میره...

به همین سادگی
 
بایادگیری این علم احساسات گیرافتاده خودتون و دیگران رو شناسایی و رهآسازی کنید.

برای یادگیری علم ایموشن کد و کسب اطلاعات بیشتر به کانال و پیج ما بپیوندید. آدرس کانال و پیج اینستای علم نوین        ElmeNovinAcademy@

شعار آکادمی علم نوین: هر فرد؛ یک درمانگر.

 تاریخ : 1398/03/17
نویسنده : تیم پداس
تعداد بازدید: 191

مطالب پیشنهادی