پیروزی ایران مقابل عمان در جام 2019

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ارزان

پیروزی ایران مقابل عمان در جام 2019بازی ایران و عمان در جام ملتهای اسیا 2019 و خلاصه کل بازی در 2 دقیقه

تیم‌ملی ایران با پیروزی مقابل عمان پس از سه دوره جام ملت‌ها در مرحله حذفی به پیروزی رسید.
 تیم‌ملی فوتبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات موفق شد با نتیجه دو بر صفر عمان را شکست دهد.

این پیروزی شاگردان کارلوس کی‌روش ، در شرایطی رخ داد که ایران از جام ملت‌های ۲۰۰۴ که با هدایت برانکو ایوانکوویچ به مقام سوم رسید، و نتوانسته بود در مرحله حذفی به پیروزی برسد.

 

حرف‌های کی‌روش:
بازی بسیار خوبی را مشاهده کردیم که دو تیم رقابت زیادی داشتند.
در دقیقه اول بازی اتفاقی افتاد که برای اولین بار تجربه می‌کردم.
باید به گل‌های سوم و چهارم می‌رسیدیم.
تیم ما بهترین تیم درون زمین بود و استحقاق پیروزی را داشت.

تیم ملی ایران در مرحله یک‌هشتم جام ملت‌های آسیا، یکشنبه شب، ۳۰ دی، به مصاف تیم عمان رفت. در مصاف‌های فوتبال تیم ملی ایران پیش‌تر ۶ پیروزی مقابل عمان داشت، چهار بازی به تساوی کشیده شده بود و در دو بازی شکست را پذیرا شده بود.

شاگردان کی‌روش در روزی که بر خلاف رسم همیشه، خط دفاعی‌اش آشفته و متزلزل نشان می‌داد در ثانیه ۵۶ بازی با اشتباه خط دفاعی یک پنالتی نصیب عمانی‌ها کردند. اگر این پنالتی گل می‌شد معلوم نبود چه سرنوشتی در انتظار بازیکنان سفید پوش ایران بود اما بار دیگر بیرانوند نشان داد که بهترین دروازه‌بان آسیا و سردار آزمون جوان پخته‌تر از یک بازیکن جوان است. بیرواند توانست حرکت توپ را تشخیص دهید و به همان جهتی رفت که سردار نیز به او پیشهاد داده بود.

در ادامه بازی، تزلزل خط دفاعی ایران و قدرت و خلاقیت دیگر خطوط این تیم به همراه دوندگی بازیکنان عمان اجازه نمی‌داد گلی رد و بدل شود و حملات تیم ایران اثری نداشت تا اینکه در دقیقه ۳۱ بازی، علیرضا جهانبخش با بهره از خلاقیت فردی توانست توپ را از مقابل مدافع عمارتی برباید و نخستین گل تیم ملی را به ثمر رساند. در ادامه بازی حملات شاگردان کی‌روش ادامه داشت که حاصل آن پنالتی‌ بود که روی طارمی رخ داد و اشکان دژاگه کاپیتان تیم ملی  در دقیقه ۴۴ آن را به گل دوم ایران و خودش در این مسابقات تبدیل کرد.

تیم ملی ایران نیمه دوم را باطراوت‌تر آغاز  کرد و تا پایان دقیقه ۶۰ بازی بر بازی مسلط بود. بعد از آن بازیکنان عمان مجددا فشار خود را افزایش دادند. در این نیمه که تیم ایران،   روزبه چشمی، سامان قدوس و مسعود شجاعی را نیز به زمین فرستاده بود، سردار آزمون و مهدی طارمی چند موقعیت بسیار جدی را از دست دادند که نقش دروازه‌بان عمان در ناکامی آنها محسوس بود.

این بازی بار دیگر نشانگر دوندگی‌های بی‌امان وحید امیری، تکنیک برتر جهانبخش، فداکاری‌های سردار و طارمی، تلاش بی‌ادعای ابراهیمی و هوش قدوس بود.

تیم ملی ایران در پایان این بازی رکورد کلین‌شیت خود را حفظ کرد.

تیم ملی ایران با این پیروزی به مرحله یک‌چهارم مسابقات صعود کرد و باید در بازی بعدی خود مقابل تیم ملی چین با مربی‌گری لیپی قرار بگیرد.تاریخ : 1397/11/01
نویسنده : تیم پداس
تعداد بازدید: 233

مطالب پیشنهادی